Domowe sposoby na prusaki
prusaki

W Internecie można również znaleźć różne przepisy na utworzenie domowymi sposobami trucizny na prusaki. Poniżej znajdziecie kilka przykładów. Jeśli macie problem z prusakami lub karaluchami, to bez dwóch zdań warto przetestować również te sposoby. Pamiętajcie jednak o szczególnej ostrożności - szczególnie jeśli macie małe dzieci lub zwierzęta domowe. Wszelkiego rodzaju trucizny na karaluchy czy prusaki nigdy nie powinny się znajdować w ich zasięgu. Wszelkie opisane tutaj sposoby walki z prusakami testujecie na własną odpowiedzialność.

Pierwsza metoda:

  • Zmielić ususzone ziarnka grochu.
  • Dodać zmielony cukier i gips w stosunku: 1 miara grochu, 1 miara cukru, 1 miara gipsu.
  • Wszystko wymieszać i rozłożyć w miejscach najczęściej odwiedzanych przez karaluchy (miejsca opisane na kolejnej podstronie).
Druga metoda:
  • Posiekać ok. 50 g korzenia białej lilii.
  • Tak przygotowaną miazgę zlać mlekiem.
  • Całość gotować przez pół godziny dodając cukier.
  • Wywar ostudzić i pozostawić w jakimś naczyniu na całą noc w miejscu dostępnym dla prusaków.
Trzecia metoda:
  • Wymieszać następujące składniki: boraks, cukier, mąkę oraz wapno niegaszone w proporcjach odpowiednio 4:3:2:1.
  • Truciznę rozsypać na noc w miejscach odwiedzanych przez owady.
Cukier zwabi prusaki, mąka sprawi, że staną się mniej ruchliwe a dzięki wapno i boraks zadziałają jak trucizna.

Niezależnie od wybranego sposobu nieżywe lub zatrute osobniki należy spalić lub zalać wodą, żeby nie odżyły.

Masz problem z insektami w swoim mieszkaniu? Oprócz sposobu na ich zwalczenie powinieneś również lepiej zadbać o czystość w swoim mieszkaniu. Wówczas zminimalizujesz ryzyko ponownego pojawienia się nieproszonych gości pod Twoim dachem, których to mogą ponownie zwabić resztki jedzenia czy jakieś niewielkie odpadki, które zawieruszą się gdzieś w pobliżu kosza na śmieci. Zacznij większą uwagę przykładać do porządków w swoim mieszkaniu. Pamiętaj, że prusaki i karaluchy nie lubią czystości. Jeśli już mowa o środkach czyszczących, to bez dwóch zdań w tym przypadku warto jest decydować się na preparaty ekologiczne. Ekologiczne środki czystości możecie zamówić nawet bez wychodzenia z domu - za pośrednictwem Internetu. Wystarczy odwiedzić sklep AleEko.pl, w którym oprócz naturalnych środków czystości znajdziecie także ekologiczne produkty żwynościowe, suplemetny diety, oraz wiele, wiele więcej. Przekonajcie się sami.