Prusaki w domu, mieszkaniu
prusaki

Prusaki uwielbiają miejsca zaciemnione, ciepłe i wilgotne, a dodatkowo takie, w pobliżu których mogą znaleźć pożywienie. Nie dziwi więc fakt, że najczęściej zakładają gniazda w kuchniach i łazienkach (tam biegną rury kanalizacyjne – jest wilgotno, jest wiele szpar, w których mogą się ukryć, jest ciepło i można znaleźć okruchy jedzenia czy niepozmywane naczynia – w przypadku kuchni).

Wszelkiego rodzaju trucizny powinniśmy rozkładać właśnie w tych miejscach. W przypadku kuchni prusaki wręcz oblegają tylną część lodówki. W kratkach, które się tam znajdują jest bardzo ciepło. Często można znaleźć też prusaki w szafce pod zlewem, gdzie zwykle znajduje się kosz na odpady – świetne miejsce do grasowania robactwa. Jeśli używamy substancji w sprayu, która odstrasza owady lub je zabija, powinniśmy spryskać okolice lodówki, dolną część zlewu, rury pod zlewem oraz okolice kosza na śmieci. Warto również zaimplikować trochę trucizny w otwory wentylacyjne i w każdą widoczną szparę.

W łazience owady przemieszczają się również często w pobliżu rur, za sedesem, pod wanną, za wszelkiego rodzaju szafkami.